Tvorba web stránok za výhodné ceny

Koľko stojí web stránka? Pozrite si orientačnú cenu, koľko môže stáť vytvorenie web stránky. Cena je určená individuálne, pretože každý web je svojím spôsobom originálny.

Cenník tvorby WordPress stránok Bratislava

Máte otázku? Odpovie Jozef

Zavolajte a získajte cenovú ponuku na tvorbu web stránky do pár minút.
Na všetky web stránky ponúkame 30 dňovú garanciu.
Po-Pia: 8:00 – 18:00 – So-Ne: 10:00 – 18:00

Chcete vedieť o cene web stránok viac?

Veľa ľudí ešte stále žije v predstavách, že vlastný web je niečo veľmi drahé a tým pádom i nedostupné. Pravdou však je, že s pokrokom tvorby web stránok ide ruka v ruke aj ich prijateľná cena, ktorá zahŕňa i rôzne ďalšie služby. Ako to je teda naozaj s cenou web stránky a od čoho závisí? O tom si povieme v našom článku.

Za čo všetko sa platí?

Vo všeobecnosti môžeme za web považovať buď webstránku (napríklad blog), alebo e-shop. V súvislosti s cenou tu ide o značný rozdiel, pretože webstránka je podstatne lacnejšia ako e-shop. Pri webstránke sa celkové náklady počítajú v rádovo stovkách euro, avšak pri kvalitne urobenom e-shope sa pohybujeme už rádovo v tisícoch. V článku sa ale budeme venovať webstránke.

Pochopiteľne, najväčšiu položku v spojitosti s vlastnou webstránkou tvorí jej vytvorenie. Môžete si ju vytvoriť vlastnými silami (náklady sú najmenšie), alebo vám ju urobí freelancer, prípadne profesionálna firma (cena je najvyššia). Uvedené spôsoby majú svoje výhody i nevýhody, ktoré si rozoberieme nižšie.

Okrem ceny za tvorbu webstránky však ešte treba počítať s dodatočnými nákladmi na:

 • Hosting webstránky – najmenšie hostingy s minimálnym priestorom na disku môžete mať už okolo 10-15€ s DPH na rok. Ak však pre svoju webstránku plánujete väčší priestor, musíte počítať so sumou približne 60-80 € na rok. V tejto sume máte k dispozícii dostatok priestoru napríklad na to, aby ste si na webstránku nahrali fotografie vo vysokom rozlíšení.
 • Doména webstránky – cena za doménu je rôzna. Záleží to najmä od toho, akú koncovku bude vaša webstránka mať. Slovenskú doménu s koncovkou .sk si napríklad môžete zakúpiť u jedného z najväčších slovenských registrátorov už od približne 9€ za rok. Cena za niektoré obľúbené domény sa však môže vyšplhať aj do podstatne vyššej ceny. Samozrejme, po skončení predplateného obdobia je nutné doménu predĺžiť na ďalšie obdobie.

Od čoho závisí cena za vytvorenie webstránky?

Cena za vytvorenie webstránky závisí od niekoľkých faktorov. Predovšetkým tu ide o zložitosť a funkcie, ktoré vám jej finálna verzia dokáže ponúknuť. Medzi obľúbené funkcie patria napríklad rôzne formuláre, počítadlá, či registrácia užívateľov. Tiež treba vziať do úvahy to, či bude webstránka vytvorená prostredníctvom už definovaných šablón, alebo má byť prispôsobená na mieru vašim konkrétnym požiadavkám.

A to sú tie hlavné dôvody, prečo pri zisťovaní ceny webstránky narazíte na rozličné sumy. Najčastejšie dostanete ponuku s cenovo odstupňovanými balíčkami. V ich prípade platí, že čím vyššia suma za balíček, tým viac dostupných funkcií a služieb. S lacnejšími balíčkami si síce vystačíte a webstránku dostanete, avšak budete mať na nej samé obmedzenia. Napríklad dostanete možnosť na vytvorenie iba piatich podstránok, alebo budete môcť na ňu nahrať iba 200-300 MB obrázkov.

To však ešte nie je všetko, čo ovplyvňuje cenu za vytvorenie webstránky. Cena sa vo všeobecnosti líši aj podľa:

 • dostupnosti formátov, ktoré má webstránka podporovať pri nahrávaní obrázkov
 • možností nahrávania a pracovania s fotografiami vo vysokom rozlíšení
 • počtu formulárov implementovaných na webstránke
 • responzívneho dizajnu
 • počtu a obtiažnosti funkcií na mieru
 • prístupu k budúcim šablónam

Do akej miery ovplyvňuje obsah cenu tvorby webstránky?

Ešte predtým, ako začnete uvažovať nad spôsobom vytvorenia vašej webstránky, mali by ste si ujasniť, aké ciele od nej očakávate. Každé odvetvie, či odbor, má totiž svoje vlastné špecifikum, ako sa v online priestore prezentovať tak, aby obsah webstránky splnil svoj účel (informácie, prezentácia, blog, predaj…).

Napríklad fotografi a dizajnéri, u ktorých je dôležité, ako bude ich výsledný produkt vyzerať, musia pri tvorbe webstránky klásť dôraz na prepracovanú galériu obrázkov. Naproti tomu ľudia, ktorí sa pohybujú v priemysle, novinárčine, doprave, či stavebníctve, budú zase klásť dôraz na dôležité praktické a technické informácie. Pochopiteľne ale v takej forme, ktorú čitateľ ľahko pochopí a informáciu si tak prečíta až do konca

Preto účel, na ktorý budete webstránku využívať, vo veľkej miere ovplyvňuje aj jej výslednú cenu.

TIP

Počas tvorby webstránky sa dajú využiť rôzne organizačné a komunikačné aplikácie, systémy vnútorných databáz a ďalšie funkcie, na základe ktorých bude výsledná cena za webstránku rásť smerom nahor.

Priebežné náklady

Náklady na údržbu webstránky sa môžu líšiť a to prevažne v závislosti od veľkosti webu. Pri malých webstránkach, ktorých cieľom je napríklad osobná prezentácia (vizitka), budú tieto náklady najnižšie.

Obyčajne si priplatíte (rádovo desiatky euro) za zmenu textu, pridávanie nových informácii na webstránku, zmenu dizajnu a podobne. Pochopiteľne iba za predpokladu, že to nebudete vedieť urobiť vlastnými silami.

Pokiaľ však nie ste počítačovo zruční a budete chcieť sami aktívne tvoriť obsah, pričom si zvolíte na prevádzku webu WordPress, budete potrebovať niekoho, kto vám bude priebežne WordPress kontrolovať. A samozrejme aj dohliadať na jeho zabezpečenie, aktualizácie, či zálohovanie.

U menších webstránok sa toto všetko dá zvládnuť za cca dve hodiny mesačne, čo vás môže stáť približne 20-30 euro.

TIP

Zvoliť si môžete aj taký hosting, ktorý sa o váš WordPress postará už v cene.

Ak máte v pláne zostať v online priestore aktívny a zarábať si napríklad blogovaním, bude pre vás každodenným chlebom získavanie si čo najväčšieho počtu priaznivcov a návštevníkov vašej webstránky. A s tým súvisí propagácia webu, u ktorej sú náklady v porovnaní s údržbou webu podstatne väčšie.

A dôvod? Predovšetkým je to fakt, že budete musieť začať utrácať za reklamu, za optimalizáciu webu pre vyhľadávače (SEO), za analýzy chovania sa ľudí na webe a podobne. To všetko nie sú práve najlacnejšie záležitosti. Ich výška je limitovaná iba tým, koľko ste ochotní na propagovanie vašej webstránky minúť. Hlavne čo sa týka reklamy.

Nemusíte sa však báť, pri troche trpezlivosti a šikovnosti, sa vám každé euro investované do internetu vráti mnohonásobne naspäť.

Aké sú možnosti tvorby web stránok?

Ako sme už v článku zmienili, máte tri možnosti, ako si vytvoriť vlastnú webstránku. Samozrejme, každá možnosť má svoju cenu a aj svoje výhody, či nevýhody. V nasledujúcej časti si tieto spôsoby preberieme podrobnejšie.

Vlastnými silami

Ak ste počítačovo zdatní, tak určite pôjde o prvú možnosť. Vytvorenie webstránky vlastnoručne totiž znamená najväčšiu úsporu nákladov. Dnes už existuje veľa webových aplikácií (CMS – content management system), pomocou ktorých sa dá pomerne jednoducho vytvoriť webstránka. Samozrejme, jedným z najpoužívanejších systémov je WordPress. Beží na ňom približne pätina všetkých webov na svete

Existuje tu tiež možnosť, že si webstránku vytvoríte u nejakej spoločnosti a budete platiť za jej spravovanie paušálne. Mesačný paušálny poplatok a hodinová cena vašej práce vám potom dajú predstavu o výslednej cene.

Samozrejme, najväčším problémom pri realizácii webstránky svojpomocne, sú počítačové a technické znalosti. Ak v tom nie ste zbehnutí, tak aj malé práce, ako napríklad úprava dispozície stránky, vás bude stáť hodiny námahy.

Tiež pamätajte, že nie je všetko iba o vytvorení webu. Je tu napríklad treba riešiť aj SEO. A to z dôvodu, aby ste si zvýšili viditeľnosť webstránky vo vašom vyhľadávači. To podmieňuje ďalšie znalosti z oblasti optimalizácie webu. Ak to zanedbáte, určite vám to nabúra vaše plány, pretože budete v online priestore prakticky neviditeľní.

V prípade ak mienite využívať web ako e-shop, tak je určite lepším nápadom zveriť celú jeho realizáciu odborníkom. Tu treba totiž splniť i ďalšie náležitosti, ako napríklad GDPR (ochrana osobných údajov). A pozor! Ak toto pri e-shope zanedbáte, alebo tento dokument urobíte zle, hrozí vám veľká pokuta. Preto je tu vítaná odborná pomoc.

Výhody

 • WordPress je zadarmo (musíte ale investovať do šablóny). Ak ste zruční, dokážete tu vytvoriť funkčnú a profesionálnu webstránku za minimálne náklady.
 • Paušálne aplikácie, pomocou ktorých si vytvoríte webstránku u nejakej správcovskej spoločnosti, sú jednoduché na použitie.
 • Všetko máte vo vlastných rukách a preto ušetríte napríklad za pravidelnú aktualizáciu webstránky.
 • Pokiaľ sa všetko naučíte, vytvorenie ďalšieho webu už bude hračka.

Nevýhody

 • Veľká časová náročnosť a potreba znalostí z viacerých oblastí.
 • Na všetko ste sami, vrátane optimalizácie webu.
 • Náročnejšie funkcie je možné zapracovať na webstránku iba prostredníctvom programovania, čo určite nie je jednoduchá záležitosť.

Profesionálna firma

Ideálne pre každého, kto sa nevyzná v moderných technológiách, content marketingu a v optimalizácii webu. Odborníci vám podajú pomocnú ruku nielen pri samotnej tvorbe webstránky, ale aj v ďalších oblastiach. Vy už si užijete iba finálny produkt ich práce. Samozrejmosťou je i ďalšia spolupráca pri riešení problémov, ktoré sa v priebehu používania webstránky môžu vyskytnúť. Avšak pochopiteľne, ide o najdrahšiu variantu.

Výhody

 • Odborník na každú jednotlivú online disciplínu.
 • Možnosť výberu z pokročilých funkcií – analytik, pluginy, SEO, zabezpečenie…
 • Zákaznická podpora v prípade akéhokoľvek problému.
 • Firma sa postará aj o všetku byrokraciu a dá pozor na legislatívu.
 • Odborníci vám môžu pomôcť aj lepšie vystihnúť predstavu o vašej budúcej webstránke.

Nevýhody

 • Vyššia výsledná cena, pretože platíte odborníkov.
 • Firiem je na trhu pomerne veľké množstvo, avšak niektoré majú o sebe vyššiu mienku ako je realita. Pred výberom konkrétnej firmy je preto dôležité urobiť prieskum trhu a prečítať zákaznícke recenzie.

Freelancer

Dnešná moderná doba stvorila veľa šikovných freelancerov, ktorí radi urobia webstránku za vás. A čo je hlavné, za lacný peniaz. Dôvodom je veľká konkurencia na trhu a tak sa často predbiehajú, kto dá výhodnejšiu ponuku. Avšak pozor, výsledný produkt nemusí vždy vyzerať presne podľa vašich predstáv. Preto si radšej svojho vyhliadnutého freelancera dobre preverte.

Existuje veľa portálov, kde sa dá ľahko overiť, či váš vyhliadnutý freelancer má dobré referencie alebo nie. Málokedy však svojou kvalitou dokáže konkurovať skúsenému tímu zloženému z textárov, dizajnérov a programátorov.

Výhody

 • Výrazne nižšia cena v porovnaní s cenovou ponukou firmy.
 • Komunikujete iba s jednou osobou – vaším freelancerom
 • Freelancerov je na trhu veľké množstvo a často sa pretekajú, kto z nich príde s výhodnejšou ponukou.

Nevýhody

 • Práca na vašej webstránke môže trvať dlhšie.
 • Jeden človek iba málokedy disponuje takou širokou škálou vedomostí, aby si s každým problémom dokázal poradiť sám. Preto tu kvalita nemusí byť zaručená.
 • Freelancer vám webstránku síce vytvorí, ale už nemusí za vás riešiť analýzu webu, či marketing.
 • Keď sa vám freelancer prestane ozývať, ostanete na všetko sám.
 • Na pokročilé funkcie budete možno potrebovať viac freelancerov.

Záver

Založiť si vlastnú stránku nie je vôbec predražená záležitosť. Pokiaľ sa ju rozhodnete vytvoriť vlastnými silami, zaplatíte iba za hosting a registráciu domény (pár desiatok euro). V prípade, že si na prácu netrúfate, môžete sa dohodnúť s freelancerom, ktorý ju urobí za vás a za relatívne lacný peniaz (pár stoviek euro). Najdrahšia je cesta prostredníctvom firmy, ale zase máte najväčšiu istotu, že vaša webstránka bude naozaj kvalitná.

Pochopiteľne, nezabudnite aj na náklady v súvislosti s údržbou a najmä s propagáciou vášho webu. Tu najviac peňazí zhltne predovšetkým reklama. Záleží iba na vás, koľko budete ochotní do toho investovať.

Koľko stojí web stránka u nás?

Pri tvorbe web stránok neexistuje jednotná cena, pretože každý podnikateľ alebo firma od svojej stránky iné očakávania. Pozrite si preto 3 rôzne cenové balíky a zistite orientačnú cenu web stránky.

Jednoduchý web
500 €

Dátum dokončenia: do 5 dní

Maximálny počet stránok: 5

Administrácia stránky cez WordPress

Responzívny dizajn (počítač, mobil, tablet)

Dizajn stránky vytvorený na mieru

Zabezpečenie stránky cez HTTPs

Rýchle načítanie web stránky

Možnosť jazykovej mutácie

Vytvorenie firemných emailov

Prepojenie s Facebookom, Instagramom …

Podpora a technická pomoc

30 dňová garancia spokojnosti

Pokročilý web
800 €

Dátum dokončenia: do 7 dní

Maximálny počet stránok: 12

Administrácia stránky cez WordPress

Responzívny dizajn (počítač, mobil, tablet)

Dizajn stránky vytvorený na mieru

Zabezpečenie stránky cez HTTPs

Rýchle načítanie web stránky

Možnosť jazykovej mutácie

Vytvorenie firemných emailov

Prepojenie s Facebookom, Instagramom …

Podpora a technická pomoc

30 dňová garancia spokojnosti

Pro web
1200 €

Dátum dokončenia: dohodou

Maximálny počet stránok: 30

Administrácia stránky cez WordPress

Responzívny dizajn (počítač, mobil, tablet)

Dizajn stránky vytvorený na mieru

Zabezpečenie stránky cez HTTPs

Rýchle načítanie web stránky

Možnosť jazykovej mutácie

Vytvorenie firemných emailov

Prepojenie s Facebookom, Instagramom …

Podpora a technická pomoc

30 dňová garancia spokojnosti

Starostlivosť o stránku, aktualizácia obsahu, úprava textov a fotografií je žiadaná a veľmi potrebná ak to so svojou stránkou a podnikaním na internete myslíte naozaj vážne. Vyberte si preto jeden z balíkov.

Úpravy, zväčšovanie webu, aktualizácie 25 € / hodina

Doprogramovanie nových funkcií

Aktualizácia webu po technickej stránke

Aktualizácia webu ako úprava obrázkov, zmena farieb, editorské práce s textom.

Pravidelná aktualizácia web stránky: 25 € / ročne

Starostlivosť  pre náročných.

Doprogramovanie nových funkcií

Aktualizácia webu po technickej stránke

Aktualizácia webu ako úprava obrázkov, zmena farieb, editorské práce s textom.

Pravidelné pridávanie obsahu

Zavolajte nám

Zavolajte nám na telefónne číslo
0907 773 882

Napíšte nám

Napíšte a získajte cenovú kalkuláciu
info@megaweb.sk

Technická pomoc a podpora

Využiť ju môžete ak bude potrebné stránku aktualizovať, doprogramovať nové funkcie alebo upraviť obsah.
Oblúbené

Rýchle vytvorenie stránky

Máme 9 ročné skúsenosti s tvorbou web stránok a online marketingom pre rôzne odvetvia.

30 dňová garancia spokojnosti

Naša práca nás baví a chceme aby ste boli spokojní. Preto získate na všetky služby 30 dňovú garanciu.
Oblúbené

Rýchle načítanie stránok

Dnes je rýchlosť doslova nutnosť. Preto vytvárame stránky, ktoré sú naozaj rýchle. Veď, kto by dnes trávil čas na stránke ktorá sa nedá ani používať?
Oblúbené

Responzívny dizajn

Stránky sú naprogramované tak aby sa prispôsobili na mobilné telefóny, počítače a tablety.
Oblúbené

Jednoducho použiteľné

Telefónne čísla sú aktívne, zákazník si ich nemusí prepisovať, jednoducho klikne a už telefonuje.

Zabezpečenie stránky

Pomocou SSL certifikátu ochránite vaše stránky, ktorý sa odporúča z dôvodu GDPR. Rovnako zabojujeme proti hackerom a rôznym spamom tejto doby.

Emaily a formuláre

V cene tvorby web stránky môžete počítať s vytvorením jedného emailu a jedného kontaktného formulára. Ak ich potrebujte viac, dohodneme sa. Dajte nám vedieť.

Sociálne siete a analytické nástroje

Prepojenie s Facebookom, Instagramom a inými sociálnymi sieťami. Prepojíme vašu stránku aj s Google Analytic, Google Ads, Facebook Pixelom.

Maximálny počet podstránok

Čím viac stránok, tým viac práce. Cena závisí od konkrétneho typu podstránky, jej grafiky a počtom sekcií.

Úprava stránok

Tvorba web stránok cez WordPress zaistí ľahkú úpravu stránok. Vďaka tomu dokážete ľahko upraviť texty, vymeniť alebo odstrániť obrázky a spravovať súbory.

Dizajn stránok

Funkčný web dizajn zaistí ľahké a intuitívne používanie webu pre vašich zákazníkov. Všetky web stránky sú vytvorené na mieru, pretože každý z vás má iné požiadavky, túžby a potreby.

Technická pomoc a podpora

Využiť ju môžete ak bude potrebné stránku aktualizovať, doprogramovať nové funkcie alebo upraviť obsah.
Oblúbené

Jazykové mutácie

Vaši návštevníci dokážu prepnúť stránku zo slovenčiny do angličtiny, nemčiny a podobne.

30 dňová garancia spokojnosti

Naša práca nás baví a chceme aby ste boli spokojní. Preto dávame na služby 30 dňovú garanciu.
Oblúbené

AZAR Service, s. r. o. – IČO 46926038 – DIČ 2023684707 – Pri Suchom mlyne 41, 811 04 Bratislava

Ochrana osobných údajov – DGPR